НАБУ разом із НБУ започаткували просвітницьку ініціативу з підвищення антикорупційної обізнаності фінсектору

Представники Управління аналітики та обробки інформації Національного антикорупційного бюро України, Національного банку України та Держфінмоніторингу України провели 23-24 травня 2017 року для фахівців банків України семінар на тему «Актуальні питання взаємодії між банками та правоохоронними органами в частині забезпечення виконання вимог антикорупційного законодавства з питань фінансового моніторингу».

Під час заходу йшлося про практичні аспекти моніторингу та аналізу фінансових операцій суб’єктів господарювання державної та комунальної форм власності, а також осіб, що подають е-декларації. Доповідачі навели практичні приклади виявлення ознак кримінальних корупційних правопорушень у сфері управління об’єктами державної власності, зловживань при здійсненні публічних закупівель, виявлення прихованих активів, декларування недостовірної інформації, легалізації неправомірної вигоди.

Одержані в ході семінару знання та навички посилять спроможність банків-суб’єктів первинного фінансового моніторингу з виявлення та попередження корупційних ризиків.

Національне антикорупційне бюро України планує у майбутньому розширення конструктивного діалогу із фінансовим сектором, з метою підвищення обізнаності останнього у сфері виявлення кримінальних корупційних правопорушень, популяризації нульової толерантності до проявів корупції та побудови ефективної системи взаємодії.

Цей семінар є першим із циклу просвітницьких заходів, які Національне антикорупційне бюро планує провести впродовж 2017 року для представників фінансового сектору, а також аудиторів, нотаріусів та інших сфер.

Фото: Еспресо.TV