НАБУ та НАЗК провели спільний семінар щодо заповнення та подання е-декларацій

Особливості порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані обговорили представники Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) та Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) на спільному семінарі, що відбувся 12 березня 2018 року.

Під час заходу представники НАЗК проаналізували всі розділи е-декларації, при цьому особливу увагу звернули на декларування об’єктів рухомого та нерухомого майна і доходів суб’єктів декларування. Окремо зупинилися на проблемних питаннях відображення у декларації кредитних та інших грошових зобов’язань, що виникли у декларанта у звітному періоді, адже відомості з вказаних питань можуть зазначатися у різних розділах залежно від умов кредитування та стану погашення заборгованості.

«Важливо пам’ятати, що обов’язок декларувати не припиняється в особи одразу після звільнення з державної служби. Протягом наступного року на вже колишнього державного службовця поширюється вимога Закону про подання декларації та повідомлення про суттєві зміни у майновому стані», – наголосив заступник керівника відділу організації антикорупційного навчання Департаменту антикорупційної політики НАЗК Юрій Дмитрієв, підсумовуючи результати зустрічі.

У семінарі взяли участь представники усіх структурних підрозділів НАБУ, працівники територіальних управлінь мали змогу почути відповіді на свої запитання онлайн.

Нагадуємо, що особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані подати щорічну декларацію до 1 квітня поточного року згідно з вимогами Закону України «Про запобігання корупції». З детальною інформацією щодо порядку заповнення е-декларацій можна ознайомитися у Роз’ясненні щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 11 серпня 2016 року з наступними змінами.