НАБУ та Світовий банк зустрілися з одеськими ЗМІ

Викриття корупційних схем потребує постійної взаємодії правоохоронних органів та громадськості. Тому вони мають ефективно комунікувати одне з одним. Відбудові таких партнерських взаємин і була присвячена зустріч представників Світового банку та НАБУ з місцевими ЗМІ Одеси.

Під час заходу 27 вересня 2019 року учасники обговорили результати та перспективи антикорупційної реформи, участь Світового банку в боротьбі з корупцією в Україні, а також внесок у її подолання засобів масової інформації.

Керівник антикорупційної програми Світового банку в Україні Давід Бернштейн наголосив на необхідності активного залучення громадськості до викриття корупційних злочинів і відзначив досить вагомі успіхи в цьому напрямку. «Напередодні ми разом з нашими шановними колегами з Національного бюро спілкувалися з активістами та представниками громадських організацій Одеси. Всі вони засвідчили готовність працювати пліч-о-пліч з детективами НАБУ, а більшість — вже мають позитивний досвід такої взаємодії», — підкреслив пан Бернштейн.

Директор Одеського територіального управління Національного бюро Володимир Деулін подякував представникам Світового банку за підтримку і закликав представників ЗМІ тримати руку на пульсі розслідувань Національного бюро. Він зазначив, що успішні результати багатьох розслідувань детективів НАБУ стали можливими у тому числі завдяки роботі медіа, адже приблизно кожне шосте розслідування НАБУ відкрите за матеріалами журналістських розслідувань або ж у ньому містяться дані від ЗМІ.

«Дякую журналістам, і, насамперед, журналістам-розслідувачам за безцінний внесок у боротьбу з корупцією. Із моменту старту роботи Бюро ми не просто працюємо з вами у тісному зв’язку, а й по праву можемо називатися колегами в антикорупційній боротьбі», — наголосив Володимир Деулін.

Захід відбувся у межах всеукраїнської кампанії Світового банку, спрямованої на пошук нових форм співпраці та шляхів взаємодії громадськості з Національним антикорупційним бюро України. Його відвідали представники майже двох десятків одеських засобів масової інформації. Раніше аналогічні заходи за участі представників Національного бюро та Світового банку відбулися в інших містах України: Вінниці, Львові та Харкові.