НАБУ вживає всіх процесуальних заходів для затримання організатора "газової схеми"

У відповідь на численні звернення ЗМІ щодо можливості екстрадиції народного депутата України, підозрюваного у організації корупційної схеми з розкрадання газу, повідомляємо наступне.

Процедура екстрадиції здійснюється відповідно до норм як українського, так і міжнародного законодавства. За українським законодавством для направлення запиту про видачу особи (екстрадиції) громадянина, що перебуває на території іншої держави, має бути рішення суду про тримання особи під вартою. Таке рішення суд ухвалює за присутності підозрюваного у залі засідань, що у випадку нардепа , який перебуває за межами України, наразі є технічно неможливим.

Тож за таких обставин є необхідним оголошення нардепа у міжнародний розшук для затримання й обрання йому запобіжного заходу. Для цього НАБУ ще 10 серпня надало Українському бюро Інтерполу усі необхідні документи. Також Національне бюро надало всі необхідні пояснення, які підтверджують відсутність політичних мотивів кримінального переслідування підозрюваного.

Рішення про оголошення в міжнародний розшук народного депутата ухвалює Комісія по контролю за файлами Інтерполу. Засідання, на якому розглядалося це питання, відбулося минулого тижня. Відтак, рішення мають повідомити впродовж 30 днів.

Оголошення нардепа у міжнародний розшук має стати інструментом, який дозволить значно прискорити й перевести процес екстрадиції в активну фазу.

Наголошуємо, що Національне антикорупційне бюро України вживає всіх необхідних процесуальних заходів, передбачених як українським законодавством, так і міжнародними договорами, для затримання народного депутата та екстрадиції його в Україну.

Нагадуємо, народного депутата підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 205, ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 364-1, ч. 4 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України.

Повідомлення про підозру Генеральний прокурор України підписав 27 липня ц.р. Згоду на притягнення його до відповідальності, затримання та арешт Верховна Рада надала 5 липня ц.р. Напередодні голосування, скориставшись статусом народного депутата, він покинув територію держави. 8 серпня 2016 року нардепа було оголошено в національний розшук. 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.