Нарікання на суддів — найчастіша причина скарг до НАБУ в регіонах

Завдяки роботі трьох територіальних управлінь кількість звернень до НАБУ в регіонах України зросла майже на 30%. Такі дані наводяться у Звіті про діяльність Бюро за І півріччя 2018 року.

Три територіальних управління охоплюють своєю роботою західний, східний та південний регіони України. Основна їх функція: інформувати населення про роботу НАБУ та отримувати відомості про можливі корупційні злочини. Для цього директори теруправлінь проводять зустрічі з громадськістю, а також беруть участь у конференціях, форумах і лекціях, ініційованих українськими та міжнародними організаціями.

У І півріччі 2018 року до теруправлінь НАБУ у Львові, Одесі та Харкові загалом надійшло 1217 звернень. Такий показник є результатом налагодженої комунікації з суспільством. Загалом, у звітному періоді проведено 26 зустрічей з громадськістю, участь у яких взяли 830 громадян.

Аналіз звернень до теруправлінь, вказує на тенденцію до зростання невдоволення громадян роботою судової системи. В середньому, діяльності суддів стосується кожне четверте звернення до теруправлінь. Тобто близько 25% у І півріччі 2018 року (порівняно з 16-17% у ІІ півріччі 2017 року).

Найчастіше у зверненнях до територіальних управлінь НАБУ йдеться про такі можливі правопорушення, як отримання або вимагання неправомірної вигоди посадовцями, службовцями органів державної влади та місцевого самоврядування; бездіяльність правоохоронців або вчинення ними неправомірних дій; винесення суддями завідомо неправосудних рішень з метою одержання неправомірної вигоди; декларування недостовірної інформації; незаконне збагачення тощо.

Проблематика корупції в сфері земельних відносин найвідчутнішою є на Сході України, тоді як на Півдні та Заході найбільше переймаються хабарництвом та незаконними діями правоохоронців.

Детальніше про результати роботи ТУ НАБУ — у Звіті.

Більше статистичних показників — в інфографіці.

Інфографіка у кращій якості — https://bit.ly/2PkFSrn