Обізнаність журналістів допомагає боротися з корупцією на регіональному рівні

Журналістські розслідування часто стають джерелом інформації для відкриття кримінальних проваджень, які розслідують детективи Національного антикорупційного бюро України. Зараз, коли на повну потужність запрацювали територіальні управління НАБУ, створені всі умови для того, щоб розвивалася співпраця Національного бюро з регіональними ЗМІ. На цьому наголосив заступник директора Бюро Анатолій Новак 7 грудня у Києві під час конференції «Регіональні аспекти протидії корупції у розслідуваннях НАБУ».

«Ефективної взаємодії, яка приноситиме відчутні результати у протидії корупції, досягнемо, якщо журналісти будуть максимально обізнаними з особливостями діяльності НАБУ», — підкреслив заступник Директора Національного бюро.

Очільниця програми «Антикорупційної ініціатива» Європейського Союзу в Україні Ека Ткешелашвілі, зі свого боку відзначила, що НАБУ, як новий правоохоронний орган, показало той результат, який від нього очікували. При цьому серйозним викликом залишається відсутність судових вироків у справах, в яких детективи Бюро завершили розслідування. «Сподіваємося, що цю проблему вирішить Антикорупційний суд, створення якого вже задеклароване українською владою», — зауважила Ека Ткешекашвілі.

Керівники структурних підрозділів та територіальних управлінь Бюро поінформували учасників конференції про напрямки свої діяльності. Детектив Олена окреслила визначену законом підслідність НАБУ та надала практичні поради журналістам щодо того, як краще передавати матеріали своїх розслідувань, аби вони трансформувалися у кримінальні провадження.

Конференція відбулася за підтримки програми «Антикорупційної ініціатива» ЄС та Інституту розвитку регіональної преси. Вона об’єднала представників медіа з усієї України.