Обвинувачення стосовно в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» скеровано до суду

Антикорупційним прокурором затверджено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за фактом незаконного впливу виконавчого директора, в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України»на члена Кабінету Міністрів України – колишнього Міністра економічного розвитку і торгівлі України з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків та домогтися прийняття незаконного рішення (ч. 1 ст. 344 Кримінального Кодексу України).

Сторона захисту завершила ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, відтак обвинувальний акт скеровано до суду.

Про завершення досудового розслідування в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» було повідомлено 28 березня та надано доступ до його матеріалів.

Нагадуємо, 24 лютого 2016 року детективами НАБУ було зареєстровано кримінальне провадження за ч.1 ст.344 КК України (втручання у діяльність державного діяча) щодо факту здійснення 25.01–01.02.2016 незаконного впливу в.о. заступника голови правління НАК «Нафтогаз України» на міністра з метою зайняття посади заступника міністра. 9 березня в.о. заступника голови п було повідомлено про підозру.

Водночас, розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому за заявою Міністра економічного розвитку і торгівлі України за ч. 2 ст. 364 КК України, щодо здійснення на нього тиску з боку ряду народних депутатів України, триває.        

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.