Обвинувальний акт стосовно судді з Харкова скеровано до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом висловлення прохання надати та прийняття пропозиції отримати неправомірну вигоду у розмірі 75 тис. грн суддею Дзержинського районного суду м. Харкова. 30 січня 2018 року обвинувальний акт стосовно цієї особи скеровано до Чутівського районного суду Полтавської області для розгляду по суті.

Служитель Феміди обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище»).

За даними слідства, суддя висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у вигляді відсотка від суми позову у цивільній справі, що знаходилась у нього на розгляді, за винесення швидкого та законного рішення на користь однієї із сторін у справі.

Розслідуванням кримінального провадження за цим епізодом з березня 2015 року займались слідчі в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України, однак складу злочину в діях судді не знайшли і провадження закрили. Проте, завдяки зусиллям детективів Національного бюро та прокурорів САП, розслідування у жовтні 2016 року у провадженні відновили та після проведення низки експертиз, 30 травня 2017 року служителю Феміди повідомлено про підозру у вчиненні злочину. 17 січня 2018 року судді та його захисникам відкрито доступ до матеріалів кримінального провадження.

Підозрюваний суддя водночас є обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні, яке розслідували детективи НАБУ. Наразі справа про отримання ним неправомірної вигоди у розмірі 800 дол. США слухається у Полтавському районному суді Полтавської області.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.