На початку вересня моніторингова місія ЄС перевірятиме НАБУ

На початку вересня до України приїздить моніторингова місія ЄС, яка перевірятиме і стан створення Антикорупційного бюро, і стан створення Антикорупційної прокуратури. Сподіваюся, що наступного пленарного тижня Верховна Рада призначить представників конкурсної комісії для обрання антикорупційного прокурора. Про це в ефірі радіо «Свобода» заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник.

 

За його словами, єдиний, хто може впливати на роботу Бюро – це Антикорупційний прокурор. Втім, директор НАБУ переконаний, хвилюватися за незалежність антикорупційної прокуратури не варто.

«Під тиском громадськості у Законі України «Про прокуратуру» для Антикорупційного прокурора було передбачено ряд гарантій його незалежності. По-перше, це проведення відкритого конкурсу. По-друге, антикорупційна прокуратура буде розміщуватися або в приміщенні антикорупційного бюро, або у приміщенні окремому від генеральної прокуратури. По-третє, Генеральний прокурор України не в праві буде втручатися у діяльність Антикорупційного прокурора», - розповів А.Ситник.

 

На його думку, цих гарантій достатньо для того, щоб поводити незалежні розслідування і мати ефективний результат у боротьбі з корупцією.