Підвищення правової обізнаності громадян є спільним завданням правоохоронних органів — Юрій Кравченко

Регіональні центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги можуть стати інформаційними партнерами Національного антикорупційного бюро України. Зокрема, роз’яснення фахівцями Центрів визначеної підслідності Бюро та інформування про способи звернення до нього може сприяти зростанню кількості заяв про злочин, надісланих «за адресою». На цьому наголосив директор Харківського територіального управління НАБУ Юрій Кравченко 30 березня під час семінару для керівників місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Харківської і Сумської областей.

«Часто громадяни звертаються з повідомленнями про корупційні правопорушення до тих правоохоронних органів, про які вони чули або яким довіряють, а не до компетенції яких безпосередньо належить розслідування цього злочину. Після цього людина отримує відповідь, що її заяву направлено до іншого органу за підслідністю. Як наслідок, розгляд питання по суті затягується у часі, а людина залишається розчарованою, бо не отримує бажаного реагування з боку того органу, до якого звернулася спочатку», — пояснив Юрій Кравченко.

Директор ХТУ звернув увагу учасників семінару на те, якими шляхами можна повідомляти НАБУ про корупцію, та закликав поширювати інформацію про це серед громадян, що звертаються по правову допомогу.