Процесуальне інтерв'ю: детективи НАБУ діляться досвідом застосування методики

Детективи Національного антикорупційного бюро України тренуватимуть колег із інших правоохоронних органів застосовувати методику процесуального інтерв’ю.

«Методика процесуального інтерв’ю ґрунтується на науковому підході та визнана базовою до застосування в міжнародній спільноті. Останнім часом вона використовується і в Національному бюро, де підтверджує свою ефективність в отриманні достовірної та повної інформації від допитуваних», — розповів Володимир Васильчук, керівник відділу детективів Національного бюро. Він та його колеги-детективи Сергій Рокунь, Павло Єршов та Віталій Кабаєв стали тренерами курсу.

Вже скоро за співавторства детективів будуть презентовані «Стандарти процесуального інтерв’ю», які ґрунтуються на шести основоположних принципах проведення ефективного розслідування та збору інформації.

«Ці принципи — це сучасний, систематизований, світовий стандарт якості проведення допиту (інтерв’ю), який дозволяє уникнути порушень прав людини та зробити розслідування злочинів ефективнішим», — переконаний керівник відділу детективів Національного бюро Сергій Рокунь.

Навчальний курс «Процесуальне інтерв‘ю. Basic» розроблений JustLearn — програмою професійного розвитку та обміну досвідом для практиків кримінальної юстиції організації JustGroup та Тренінговим центром прокурорів України за підтримки програми «Права людини та правосуддя» Міжнародного Фонду «Відродження». Досвід детективів НАБУ із застосування цієї передової методики ведення допиту та ліг в основу курсу, який стартував 27 жовтня 2022 року. Його першими слухачами стали 25 прокурорів. Другий набір заплановано на грудень.