Протидія корупції у містах неможлива без участі громад — детектив НАБУ

Корупція для українських міст наразі залишається однією з найбільших проблем. Її наслідки відчуває на собі кожен громадянин, оскільки вона впливає на наповнення місцевих бюджетів, на прозорість управлінських процесів, якість надання адміністративних та соціальних послуг. Фактором позитивних змін на місцях може стати дієва співпраця активних представників міст та правоохоронних органів. На цьому наголосив детектив Національного антикорупційного бюро України 23 березня під час дискусійної панелі в рамках IV щорічної Конференції з демократичного врядування.

«Через особливу підслідність, пов’язану зі знешкодженням топ-корупції, та через обмежений штат у 700 осіб, основні сили НАБУ зосереджені у Києві, а присутність у містах обмежена. Однак, маємо три територіальних управління — у Львові, Одесі та Харкові, які ефективно взаємодіють з громадськістю і спрощують шлях від заяви про можливе корупційне правопорушення до розслідування його фактів», — акцентував детектив.

За його словами, пріоритетними напрямками роботи Бюро залишається протидія корупції на держпідприємствах, при держзакупівлях та у судах.

Довідково

Четверта щорічна "Конференція з демократичного врядування: забезпечити прозорість" була проведена 23–24 березня в Києві Міжнародним республіканським інститутом. Учасники Конференції, представники міст, обговорили основні тенденції в галузі муніципального управління в Україні, а також результати четвертого щорічного рейтингу українських міст та муніципального опитування, яке відображає думки понад 19 000 українців, опитаних у всіх 24 обласних центрах України та в містах Маріуполь і Сєвєродонецьк.