Притягнення до відповідальності посадовців найвищого рівня, ліквідація корупційних схем та безпрецедентна підтримка українців і міжнародної спільноти — ключові досягнення НАБУ

Три роки діяльності Національного антикорупційного бюро України засвідчили, що цілком можливо похитнути так звану «касту недоторканих» в державі. 200 детективів НАБУ зробили те, на що не спромоглася уся правоохоронна система України впродовж попередніх 20 років: повідомили про підозру чинних посадовців, скерували справи стосовно деяких з них до суду. На цьому наголосив Директор Національного бюро Артем Ситник 25 квітня 2018 року під час брифінгу щодо ключових досягнень та викликів у роботі органу.

«Загалом на початок березня НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура склали обвинувальні акти стосовно майже 200 осіб, понад 160 — підозрюються у вчиненні кримінальних правопорушень. Але зусилля Бюро спрямовані не лише на встановлення підозрюваних, але й на повне знищення корупційних схем», — повідомив Артем Ситник.

За словами Директора НАБУ, важливим досягненням є й створення професійної мотивованої команди, яка не зраджує задекларованим цінностям Бюро.

«Детективи неодноразово проходили випробування великими грішми. Одного разу йшлося про хабар в півмільйона доларів, іншого — у 800 тис. доларів. Детективи не піддалися спокусі і виступили викривачами злочинів», — зазначив Артем Ситник.

Він також наголосив, що НАБУ має один із найвищих рівнів довіри та підтримки з боку міжнародних партнерів серед усіх державних інституцій України.

«Саме на прикладі Бюро Україна демонструє міжнародній спільноті, що здатна протидіяти корупції, і що ця боротьба може бути ще ефективнішою за наявності політичної волі. Тому ми дуже пишаємося тим, що є частинкою міжнародної історії успіху нашої країни», — підкреслив Директор НАБУ.

Нагадуємо, впродовж жовтня-грудня 2017 року експертна група у складі чотирьох фахівців у сфері оцінювання ефективності роботи правоохоронних органів міжнародного рівня досліджувала роботу НАБУ і САП за критеріями результативності, ефективності та незалежності. Експертний аналіз був проведений у рамках міжнародної технічної допомоги з боку Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки.

В цілому експерти дійшли висновку, що з моменту створення у 2015 році Національне бюро діяло результативно та досягло необхідного рівня ефективності. Разом з тим, вони зауважили, що повною мірою оцінити результативність НАБУ і САП буде можливо лише після того, як суди завершать розгляд певної кількості справ, в яких обвинувачені не визнають свою провину.

Детальний звіт за результатами експертної оцінки дивіться за посиланням.

Відео з брифінгу: