Результати рейтингового Інтернет-голосування за двох членів Ради громадського контролю

23 вересня 2019 року відбулося рейтингове Інтернет-голосування за кандидатів до Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України замість тих, повноваження яких достроково припинені. Результати оприлюднено на офіційному сайті НАБУ відповідно до Положення про Раду громадського контролю при НАБУ.

До складу РГК увійшли Іван Ясинський (ГО «Демократична сокира орди») та Андрій Медведько (ГО «Спілка ветеранів війни з Росією»).

Нагадуємо, що для проведення Інтернет-голосування НАБУ використало програмне забезпечення з відкритим кодом, що дозволило користувачам слідкувати за процесом голосування в режимі реального часу. Протокол голосування, що містив закодовані дані щодо дій кожного користувача, був доступний публічно впродовж усього часу волевиявлення. А одразу по його завершенні, частину даних стосовно кожного користувача розкодували, що дозволило всім кандидатам визначити та проаналізувати статистичні результати голосування ще до моменту їх офіційного оприлюднення.

Крім того, впродовж усього часу Інтернет-голосування незалежний спостерігач ГО «Електронна демократія» здійснював моніторинг за процесом. За його результатами фактів, які б свідчили про штучне завищення кількості голосів, що суттєво вплинули на результати голосування, не виявлено.

Зі свого боку Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України підтвердила відсутність порушень та фактів зовнішнього втручання у результати Інтернет-голосування на офіційному вебсайті НАБУ в період з 09:00 до 21:00 23.09.2019.

Відповідно до умов проведення відкритого рейтингового Інтернет-голосування за кандидатів до Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України, замість тих, повноваження яких достроково припинені, для підрахунку результатів зараховувалися голоси, зареєстровані системою голосування в період з 09:00 до 21:00.

Нагадуємо, відповідно до Закону «Про Національне антикорупційне бюро України» Рада громадського контролю утворюється у складі 15 осіб. Її завдання – забезпечувати прозорість та цивільний контроль за діяльністю НАБУ. 30 травня 2019 року відбулося Інтернет-голосування за новий склад Ради громадського контролю при Національному антикорупційному бюро України. Результати голосування оприлюднені на офіційному сайті Бюро відповідно до Положення про Раду громадського контролю при НАБУ. У серпні 2019 року за результатами голосування членів РГК на засіданні двох з п'ятнадцяти членів було виключено зі складу Ради.

ОГОЛОШЕННЯ

про результати рейтингового Інтернет-голосування із зазначенням кількості голосів, поданих за кожного кандидата

 

Рейтинг

Кандидат

ГО

Голоси до 21:00

1

Ясинський Іван Геннадійович

ГО «Демократична сокира орди»

4854

2

Медведько Андрій Олександрович

ГО «Спілка ветеранів війни з Росією»

3902

3

Меркулова Олена Анатоліївна

ГО «Міжрегіональний народний контроль»

1251

4

Горб Анна Валеріївна

ГО «Платформа Громадський контроль»

690

5

Баранець Денис Олегович

ГО "Платформа Громадський контроль»

681

6

Шупік Людмила Володимирівна

ГО «Київська крайова організація "ВУЛТ"»

84

7

Нестеров Сергій Юрійович

ГО «Народне коло»

64

8

Смоляний Володимир Володимирович

ГО «Міжрегіональний народний контроль»

14