Розслідуванням інциденту між ГПУ та НАБУ займеться СБУ. Ми до цього готові, адже усі дії наших працівників були законні - А.Ситник (фото)

«В ході вчорашньої зустрічі з Генеральним прокурором та Президентом України з метою обговорення подій 12 серпня, я наголосив, що усі дії працівників Національного бюро під час проведення негласних слідчих дій  і подальшої взаємодії з працівникам департаменту економічних розслідувань ГПУ, були законними. Наша позиція з цього приводу залишається незмінною», - повідомив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час спільного брифінгу з Генеральним прокурором України.

За словами директора НАБУ, з метою забезпечення неупередженого розслідування подій, він запропонував Генеральному прокурору передати розслідування подій 12 серпня третій незацікавленій стороні, а саме головному слідчому управлінню Служби безпеки України.

«Таким чином, усі матеріали проваджень, зареєстрованих НАБУ та ГПУ за фактами інциденту 12 серпня, будуть передані слідчим СБУ. При цьому розслідування інших проваджень щодо службових осіб департаменту економічних розслідувань ГПУ, розпочаті раніше за фактами скоєння правопорушень, підслідних НАБУ, продовжаться», - підкреслив А.Ситник.

Генеральний прокурор зі свого боку підтвердив цю домовленість, і повідомив, що на прохання Директора Національного бюро до групи процесуальних керівників у розслідуванні подій 12 серпня  буде включено представника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. До розслідування також планується залучити міжнародних експертів.

«Національне бюро буде максимально сприяти розслідуванню. Ми готові надавати усі потрібні документи. Ми не боїмося його висновків, адже упевнені у законності своїх дій», - зауважив А.Ситник. При цьому директор НАБУ закликав керівництво Генеральної прокуратури вже зараз вжити заходів щодо працівників ГПУ причетних до незаконного затримання та тиску на працівників Національного бюро.

«Встановленим є факт незаконного затримання працівників Національного бюро та невиконання  працівниками ГПУ прямої вказівки Генерального прокурора України про їхнє негайне звільнення. Цей факт не може лишитися без уваги», - зазначив А.Ситник.