Роз’яснення щодо перевірки НАБУ заступника Мінекології

У середу, 27 квітня, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив у ЗМІ, що звернеться до Національного антикорупційного бюро України щодо проведення перевірки фактів можливої причетності до корупційних скандалів заступника Міністра екології та природних ресурсів.

Повідомляємо, що НАБУ вже здійснює досудове розслідування за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами Міністерства екології і ДП «Центр еколого-експертної аналітики» під час проведення державних закупівель у 2011-2012 роках, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді матеріальної шкоди в особливо великих розмірах (ч.2 ст.364 КК України).

В рамках даного розслідування проводиться перевірка діяльності посадових осіб Міністерства екології, в тому числі і застуника міністра, який на той час займав у відомстві посаду Директора департаменту заповідної справи, у зв'язку із тендерною закупівлею супутникових знімків території України у австрійської фірми Austroplan Austrian Engineering GMBH за суму понад 49,3 млн грн.

Під час проведення досудового розслідування здійснено ряд слідчих та процесуальних дій. Серед іншого, скеровано запит про міжнародну допомогу компетентному органу Республіки Австрія з метою отримання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників «Austroplan Austrian Engineering GMBH», інформації про рахунки та рух коштів по них, а також допиту посадових осіб цієї компанії.

 

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.