Роз’яснення щодо закупівлі оргтехніки НАБУ

Сьогодні представниками громадськості було поширено інформацію про те, що Національним антикорупційним бюро України в результаті тендерної процедури (відкриті торги) серед іншого оргобладнання було придбано принтер Xerox WorkCentre 5330 CPS за ціною вищою, ніж можна знайти в інтернет-магазинах. У своїй публікації на Facebook користувач мережі посилався на сайт інтернет-магазину Moyo.ua, на якому дана модель принтеру нібито пропонується за ціною 47 075 гривень з ПДВ.

Вважаємо за необхідне роз’яснити ситуацію. Даний принтер формату А3 було придбано у його максимальній комплектації. Він має 4 лотки подачі паперу, жорсткий диск ємністю 320 Мб, запасний картридж, 3 роки гарантійного та сервісного обслуговування, а також можливість безкоштовно протестувати його протягом певного періоду часу до моменту здійснення оплати.

Наголошуємо на тому, що ціна на принтер була вказана на момент початку торгів, у той час, коли зараз на сайтах інтернет-магазинів розпочалися передноворічні розпродажі і ціни вказано зі знижкою та часто без ПДВ. Також звертаємо увагу, що ціни на дану техніку визначаються у офіційному прайс-листі компанії Xerox на лінійку GMO (General Markets Operations), і оновлюються щомісяця. Станом на 1 грудня 2015 року встановлено вартість принтера Xerox WorkCentre 5330 CPS на рівні 3 226 доларів США.

Враховуючи інформацію від компанії Xerox, ми упевнені, що в даному випадку має місце або непорозуміння, або викривлення інформації з метою компрометації тендерної закупівлі в Бюро.

На даний момент тендерна пропозиція є акцептованою, прилад три дні працює у тестовому режиму. До остаточного прояснення ситуації Бюро не перераховуватиме гроші постачальнику.