Семінар EUACI у Львові: співробітники НАБУ навчають представників фінсектору викривати корупційні злочини

Співробітники Національного антикорупційного бюро України навчали виявляти кримінальні корупційні правопорушення представників фінансових установ – учасників семінару «Встановлення корупційних доходів» у Львові.

Під час заходу йшлося про обмеження та заборони, що покладаються на державних службовців у зв’язку із виконанням ними своїх службових обов’язків, запроваджені механізми фінансового контролю та моніторингу способу життя державних службовців, механізми контролю використання державних коштів та управління державним майном, а головне — на виявленні ознак декларування завідомо недостовірних даних, незаконного збагачення та розкрадання державних коштів і майна. Використання практичного досвіду Бюро дозволить фінансовим установам у майбутньому не допускати використання своїх послуг для легалізації корупційних доходів.

«Фінансові установи здійснюють заходи із фінансового моніторингу відповідно до вимог законодавства з запобігання легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Отже, вони мають величезний потенціал для виявлення ознак корупційних правопорушень і оперативного інформування про них НАБУ. Національне бюро зацікавлене діяти на випередження — запобігати вчиненню правопорушень.», — підкреслив начальник відділу Управління аналітики та обробки інформації Євген Прянішніков.

Своїм досвідом також поділилися представники Державної служби фінансового моніторингу, Національного банку України та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Члени громадських організацій «Центр протидії корупції», «Transparency International Ukraine» та «Канцелярська сотня» ознайомили учасників семінару із джерелами відкритих даних для перевірки клієнтів фінансових установ.

Семінар, що відбувся впродовж 4-5 травня 2018 року за підтримки програми «Антикорупційна ініціатива ЄС» (EUACI) у Львові, став третім з циклу просвітницьких заходів. Їх мета – посилення спроможності фінансових установ із виявлення корупційних ризиків під час моніторингу операцій із коштами осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування, а також з державними коштами та активами. Раніше такі семінари відбулися у Харкові та Дніпрі, наступні заплановані в Одесі та Києві.

Довідково

Антикорупційна ініціатива ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – це програма підтримки з боку Європейського Союзу в сфері боротьби з корупцією. За її імплементацію відповідає Данська агенція з міжнародного розвитку (DANIDA). Програма складається з трьох компонентів: підтримка новостворених антикорупційних органів; надання міжнародної експертизи антикорупційному комітету Верховної Ради України; посилення спроможності органів місцевого самоврядування, організацій громадянського суспільства та журналістів-розслідувачів у залученні до процесу боротьби з корупцією у шести пілотних містах України.