Щодо поширеної BBC інформації про роль НАБУ у розслідуванні стосовно Пола Манафорта

Інформація, поширена виданням BBC про нібито зупинення НАБУ розслідування стосовно Пола Манафорта з політичних мотивів, не відповідає дійсності. Насправді Національне бюро ніколи не розслідувало проваджень стосовно Пола Манафорта.

Після набуття резонансу у світових ЗМІ інформації щодо присутності ім’я Пола Манафорта у матеріалах, переданих до НАБУ колишнім першим заступником голови СБУ Віктором Трепаком (так звана «Чорна Бухгалтерія Партії Регіонів»), у відповідь на численні запити ЗМІ Національне бюро прийняло рішення опублікувати деякі фрагменти документів. У коментарі до цієї публікації від 18 серпня 2016 року зокрема вказувалося, що ім’я Пола Манафорта дійсно згадується на окремих аркушах у зв’язку з певними статтями витрат. Водночас, у заяві підкреслювалося, що наявність прізвища Пола Манафорта у списках «Чорної Бухгалтерії Партії Регіонів» не означало, що він дійсно отримував ці кошти, адже у графі отримувачів містилися підписи інших осіб.

Національне антикорупційне бюро України також неодноразово офіційно заявляло, що НАБУ, як правоохоронний орган, покликаний розслідувати корупцію  українських топ-посадовців, не уповноважене проводити офіційне розслідування причетності Пола Манафорта до одержання коштів від Партії Регіонів. Він не був і не є українським державним службовцем, і відтак не є підслідним НАБУ.

Крім того, з червня 2017 року за рішенням Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, усі матеріали «справи Чорної Бухгалтерії Партії Регіонів», окрім епізоду можливого отримання неправомірної вигоди Головою Центральної виборчої комісії України, були передані до департаменту спецрозслідувань Генеральної прокуратури України, який розслідує факти узурпації влади колишнім Президентом України Віктором Януковичем та його оточенням.

Відтак, фактично з червня 2017 року органом досудового розслідування у даній справі є саме ГПУ. Детективи ж НАБУ надавали колегам сприяння у складі спільної слідчої групи з метою реалізації напрацювань, зроблених ними упродовж попереднього року.

Відповідно, висновки щодо ролі Національного антикорупційного бюро, а також хронології подій навколо НАБУ, представлені у публікації BBC, є абсолютно хибними. НАБУ свідоме того, що представники ЗМІ можуть користуватися інформацією із власних джерел при підготовці публікацій, однак, переконані, що офіційна позиція державного органу при цьому має бути врахована, чого у даному випадку, на жаль, не сталося.

Наголошуємо, Національне антикорупційне бюро працює безвідносно політичних домовленостей чи особистих симпатій політичних лідерів.