Щодо заяви Генерального прокурора про скаргу від НАБУ

Національне антикорупційне бюро України не направляло Генеральному прокурору України листа з проханням притягнути до відповідальності керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, про що Юрій Луценко заявив під час прямого ефіру на одному з телеканалів.

Ймовірно малася на увазі скарга, підготовлена детективами Бюро у відповідь на бездіяльність прокурора під час розслідування так званої справи МАУ та у відповідності до чинного процесуального законодавства України.

Йдеться зокрема про те, що 10 листопада цього року детективами НАБУ в порядку, передбаченому ст. 277 КПК України, підготовлено та направлено на затвердження заступнику Генерального прокурора України – Керівнику САП повідомлення про підозру керівнику та головному бухгалтеру ПрАТ «Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», а також екс-голові Державної авіаційної служби України у вчиненні кримінального правопорушення щодо заволодіння коштами Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях в особливо великих розмірах, за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України.

24 листопада до НАБУ за підписом Холодницького Н.І. надійшов лист з відмовою у погодженні зазначених повідомлень про підозру. Проаналізувавши листа, детективи Бюро дійшли висновку щодо невідповідності зроблених суджень та висновків фактичним даним, підтвердженим матеріалами кримінального провадження.  

Саме тому, відповідно до вимог законодавства (ст.ст. 311-312 КПК України), на адресу Генпрокурора 25 листопада направлено скаргу про бездіяльність його заступника – Керівника САП.

Наголошуємо, що порядок направлення скарги на бездіяльність прокурора чітко визначений положеннями чинного Кримінального процесуального кодексу України, відповідно до якого, скарга подається прокурору вищого рівня щодо прокурора, рішення, дії чи бездіяльність якого оскаржуються.

Враховуючи, що рішення про непогодження повідомлень про підозру прийнято заступником Генерального прокурора України – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, його бездіяльність оскаржена в установленому порядку Генеральному прокурору України.

Однак, замість того, щоб розібратися по суті скарги та вжити заходів, як того вимагає закон, Генеральний прокурор зробив публічну заяву, яка може зашкодити взаємодії між НАБУ і САП.

З метою внесення ясності та припинення спекуляцій Бюро публікує зміст скарги.  skarga.pdf

Файли

  1. skarga.pdf