Спільника народного депутата взято під варту із заставою 1,5 млн. грн – НАБУ і САП готують апеляцію

Сьогодні 18, червня,  рішенням слідчого судді Солом’янського суду О.Бобровника обрано запобіжний захід для одного з ключових фігурантів газової схеми, підконтрольної народному депутату України, у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави в розмірі 1,5 млн. грн.

Це рішення виглядає дивним, враховуючи той факт, що за результатом  розгляду попередніх 4-х клопотань  у п’ятницю 17 червня пересічним учасникам злочинного угруповання той самий суддя встановив у 130 разів більшу заставу, а саме - 200 млн. грн кожному.

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура будуть оскаржувати дане рішення, оскільки воно становить пряму загрозу інтересам слідства. Враховуючи роль підозрюваного в реалізації корупційної схеми, існує великий ризик того, що він без проблем збере необхідну для застави суму, та після її внесення намагатиметься сховатися від слідства.

«Подібні судові рішення , які ставлять під загрозу результати багатомісячної слідчої роботи, вкотре підкреслюють нагальну необхідність створення спеціалізованого  антикорупційного суду. Тільки так буде сформовано повноцінну вертикаль незалежних антикорупційних органів», - зауважив директор НАБУ Артем Ситник.

Нагадуємо, що  15 червня детективами НАБУ та прокурорами САП в рамках розслідування корупційної схеми з перепродажу газу, видобутого в рамках спільної діяльності з державним підприємством «Укргазвидобування»,  було здійснено 37 обшуків у Львові, Дніпрі та Києві. В результаті було затримано 10 осіб, підозрюваних у причетності до газової схеми.

16 червня керівник САП Назар Холодницький зареєстрував у Верховній Раді погоджене із Генеральним прокурором подання про надання згоди на затримання та арешт народного депутата як одного з організаторів розкрадання державного газу. 17 червня детективи НАБУ та прокурори САП подали до суду Солом’янського району м.Києва клопотання про обрання запобіжного заходу для  10-ти підозрюваних, затриманих 15 червня.