Справа «Держінвестпроекту»: десятому учаснику злочину повідомлено про підозру

24 липня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів САП затримали та повідомили про підозру в участі у злочинній організації з заволодіння бюджетними коштами в особливо великому розмірі, що призначались для реалізації низки національних проектів за ст. 255 ч.1, ст.28 ч.4 - ст.191 ч.5 Кримінального кодексу України десятому ймовірному учаснику злочину.

Вказана особа виявилася колишнім водієм і помічником голови «Держінвестпроекту». На переконання детективів, він відкривав рахунки в банківських установах, які в подальшому використовувались для легалізації (відмивання) грошових коштів, одержаних злочинним шляхом.

За даними слідства, у 2012 році з державного бюджету України виділили понад 500 млн грн для реалізації низки національних проектів. Зокрема, проектів «Якісна вода», що передбачав встановлення в найбільших містах України автоматів із розливу питної води, та «Олімпійська надія-2022», за яким мали бути зведені інфраструктурні об’єкти для проведення зимових олімпійських ігор в Україні.

Зазначені проекти так і не були реалізовані. Водночас, частина грошових коштів, виділених на їхню реалізацію, була перерахована підконтрольними керівникам Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами України підприємствами на рахунки підприємств-нерезидентів у банківських установах Латвійської Республіки. В подальшому, за даними слідства, кошти були виведені на рахунок компанії, підконтрольної двоюрідному брату колишнього голови Держагентства з інвестицій та управління нацпроектами України.

Як встановило слідство, частина виведених коштів витрачена для придбання вертольоту «Robinson R44» та літака «Viper SD 4», якими користувався колишній керівник Агентства.

Загалом, у вчиненні згаданого кримінального правопорушення НАБУ і САП підозрюють десять осіб. Йдеться про:

- екс-заступника голови «Держінвестпроекту», який також був радником директора ДП «Державна інвестиційна компанія»;

- колишніх двох працівників «Держінвестпроекту»;

- колишнього директора ДП «Державна інвестиційна компанія»;

- трьох директорів приватних підприємств із ознаками фіктивності;

- рідного та двоюрідного братів голови «Держінвестпроекту»;

- колишній водій, помічник голови «Держінвестпроекту».

Досудове розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ розпочали у жовтні 2016 року після передачі відповідних матеріалів від Головного слідчого управління Національної поліції України.

Публікації за темою: https://goo.gl/MheVGS

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.