Справа екс-посадовця ГПУ: скеровано до суду

Детективи Національного антикорупційного бюро України завершили досудове розслідування та склали обвинувальний акт стосовно екс-заступника керівника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України. 25 травня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт для розгляду справи по суті. Посадовцю інкримінується вчинення правопорушень, передбачених ч.3 ст. 191, ч.3 ст. 191, ч.4 ст. 191, ч.5 ст.191, ст. 366-1 Кримінального кодексу України.

Як встановили детективи НАБУ, обвинувачений, перебуваючи на посаді старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, а у подальшому — заступника керівника Департаменту Генеральної прокуратури України, впродовж 2016 року шляхом зловживання своїм службовим становищем систематично привласнював чуже майно.

Також, за версією слідства, обвинувачений розтратив речові докази у кримінальному провадженні в особливо великому розмірі шляхом їх продажу стороннім особам. Йдеться про кошти та майно, які екс-прокурор вилучив під час проведення слідчих дій в рамках розслідування одного з кримінальних проваджень.

Крім того, у результаті розслідування встановлено факт внесення особою завідомо недостовірних даних до декларації за 2015 рік. Зокрема, екс-заступник керівника Департаменту ГПУ, всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції», не вніс до е-декларації відомості про перебування в його користуванні впродовж 2015 року позашляховика «Audi Q7».

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з жовтня 2016 року.

Нагадуємо, про підозру колишньому співробітнику ГПУ повідомлено 26 липня 2017 року після його затримання напередодні на території міжнародного аеропорту «Бориспіль».

16 березня 2018 року цій особі та його захисникам надано доступ до матеріалів кримінального провадження.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.