Справа екс-заступника керівника Департаменту ГПУ: матеріали відкрито

Детективи Національного антикорупційного бюро України та прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури повідомили екс-заступника керівника Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури України про завершення досудового розслідування стосовно нього за підозрою у вчиненні злочину за ч.3 ст. 191, ч.3 ст. 191, ч.4 ст. 191, ч.5 ст.191, ст. 366-1 Кримінального кодексу України.  16 березня 2018 року підозрюваному та його захисникам надано доступ до матеріалів кримінального провадження, після ознайомлення з якими буде складено обвинувальний акт для подальшого скерування до суду.

Як встановили детективи НАБУ, особа, перебуваючи на посаді старшого слідчого в особливо важливих справах Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України, а у подальшому – заступника керівника Департаменту Генеральної прокуратури України, впродовж 2016 року систематично привласнювала чуже майно, у т.ч. у великих розмірах, шляхом зловживання своїм службовим становищем. Також підозрюваним розтрачено речові докази у кримінальному провадженні в особливо великому розмірі, шляхом продажу стороннім особам. Йдеться про кошти та майно, вилучені підозрюваним в ході проведення слідчих дій в рамках розслідування кримінального провадження.

Слідство зібрало достатньо доказів, які свідчать про те, що для реалізації свого злочинного умислу підозрюваний, як керівник органу досудового розслідування, залучав співробітників Департаменту ГПУ, інших правоохоронних органів та фізичних осіб.

Крім того, в ході розслідування встановлено факт внесення підозрюваним завідомо недостовірних даних до його декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави, за 2015 рік. Зокрема, екс-заступник керівника Департаменту ГПУ, всупереч вимогам Закону України «Про запобігання корупції», не вніс до е-декларації відомості про перебування в його користуванні впродовж 2015 року позашляховика «Audi Q7».

Про підозру колишньому співробітнику ГПУ повідомлено 26 липня 2017 року після його затримання напередодні на території міжнародного аеропорту «Бориспіль».

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють з жовтня 2016 року.

 

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.