Справа голови сільради на Київщині: матеріали відкрито

Детективи Національного антикорупційного бюро України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 3 серпня 2018 року повідомили голові однієї з сільських рад Києво-Святошинського району Київської області про завершення досудового розслідування за фактом отримання ним 90 тис. дол. США неправомірної вигоди. 

Підозрюваному та його адвокатам відкрито матеріали слідства для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до суду. Розслідування детективи НАБУ завершили за два місяці.

У рамках цієї справи досудове розслідування завершено також стосовно особи, яка під час вчинення злочину виконувала роль пособника.

Дії сільського голови кваліфікуються за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України («Отримання неправомірної вигоди»), пособника — за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 368 КК України.

За даними слідства, сільський голова за попередньою змовою з пособником вимагав та одержав неправомірну вигоду в розмірі 90 тис. дол. США від іншої фізичної особи. Неправомірна вигода отримана за затвердження детального плану території садибної житлової забудови орієнтовною площею 90 га у Київській області та вчинення дій задля підписання відповідного рішення сільради.

Досудове розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснювали з травня 2018 року.

24 травня 2018 року під час обшуку детективи НАБУ виявили та вилучили предмет неправомірної вигоди. 25 травня сільському голові та його пособнику повідомили про підозру.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.