Світовий банк та НАБУ закликали до співпраці громадськість Харківщини

Національне бюро змогло стати ефективним органом досудового розслідування у тому числі завдяки підтримці міжнародної спільноти. Адже зниження рівня корупції в Україні означає не тільки підвищення якості життя кожного українця, а й формування поваги і довіри до держави партнерів із-за кордону. На цьому наголосив директор Харківського територіального управління Юрій Кравченко під час прес-конференції у Харкові 17 травня 2019 року.

Прес-конференцію «Боротьба з корупцією: що далі?» організував Світовий банк в Україні у рамках всеукраїнської кампанії, мета якої – налагодження більш тісної взаємодії НАБУ та громадськості у регіонах.

Провідний фахівець з питань державного сектору, керівник антикорупційної програми Світового банку Давід Бернштейн наголосив на тому, що ключовим фактором успішної протидії корупції топ-рівня в Україні є якість роботи Вищого антикорупційного суду.

«Саме цей суд, який нарешті розпочне роботу на початку вересня, має відповідальність завершувати той цикл, який проходять розслідування НАБУ — від початку і до обвинувального чи виправдувального вироку. Сподіваємося на його ефективність, незаангажованість та повну незалежність».

Представники Світового банку закликали громадськість та ЗМІ інформувати НАБУ про виявлені у межах власних антикорупційних розслідувань підслідні Бюро факти корупції, а також розповіли про доступні кожному інструменти пошуку інформації.