Третина проваджень від НАБУ і САП не розглядаються судами

Майже у 50 справах з-поміж 135 проваджень, в яких детективи Національного антикорупційного бюро завершили досудове розслідування, а прокурори САП скерували обвинувальний акт до судових інстанцій, розгляд не розпочався. Деякі справи перебувають у канцеляріях судів понад півтора року.

Так, у об’єднаній за рішенням суду справі за фактом завдання збитків ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» вже більше півтора року (з 8 грудня 2016 року) не відбувається підготовче засідання, на якому справу мають призначити до розгляду. Схожа ситуація і у справі стосовно восьми обвинувачених у розкраданні коштів під час видобування і продажу газу за договорами про спільну діяльність із ПАТ «Укргазвидобування» (так звана «газова справа»): 11 місяців минуло від скерування обвинувального акту до суду, а розгляд по суті так і не розпочато.

У іншому провадженні за обвинуваченням судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська, обвинувальний акт у якому був скерований ще у січні 2017 року, призначене на 24 квітня 2018 року засідання не відбулося. Причиною цього є те, що один із суддів перебуває у відпустці, а сам обвинувачений – на лікуванні.

Інший приклад – справа за фактом розкрадання коштів ДП «Запоріжцивільпроект», обвинувальний акт у якій детективи НАБУ і прокурори САП скерували до суду ще 24 березня 2017 року. За понад рік не відбулося жодного засідання по суті, а чергове підготовче мусили відкласти через зайнятість одного із суддів колегії. Відтак, наступне засідання призначили на червень.

Загалом, лише у 30 справах від НАБУ і САП ухвалені судові рішення, однак більшість з них затверджують угоди про визнання винуватості з другорядними учасниками корупційних схем.

Винесені обвинувальні вироки можуть стати підставою для повернення в дохід держави коштів та майна, на які накладено арешт під час досудового розслідування. НАБУ наголошує на якнайшвидшому створенні в Україні спеціалізованого Вищого антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії.

Більш детальна інформація про провадження, розслідувані детективами НАБУ й передані до суду, доступна в розділі сайту Національного бюро «Справи у суді» та в оновленій інфографіці.

Інфографіка в кращій якості: 

https://www.flickr.com/ph…/nab_ukr/41288235045/…/dateposted/

https://www.flickr.com/ph…/nab_ukr/28316250288/…/dateposted/

*Усі дані станом на 30.04.2018