У НАБУ поділилися досвідом перевірки е-декларацій зі співробітниками НАЗК

28 лютого детективи та аналітики Національного антикорупційного бюро України провели тренінг для працівників Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), під час якого поділилися власним досвідом виявлення та розслідування фактів незаконного збагачення (368-2 Кримінального кодексу України) та декларування недостовірної інформації (366-1 КК України).

Це – перший подібний захід, проведений детективами Головного підрозділу детективів та Управління аналітики та обробки інформації для співробітників НАЗК. До того ж, організований за ініціативи останніх.

«Більша частина корупції має латентний, тобто прихований характер. Водночас, незаконне збагачення – це той корупційний злочин, який приховати неможливо. Система е-декларування зробила відкритою для суспільства інформацію про статки та видатки декларантів. Тож зараз розпоряджатися незаконно набутими активами, скажімо, придбати нерухомість чи автомобіль стало складніше. За таких умов втрачається сенс вчинення кримінальних корупційних правопорушень і отримання неправомірної вигоди», – наголосив керівник відділу детективів НАБУ Олександр Скомаров. 

Учасники тренінгу, з-поміж іншого, обговорили проблемні аспекти застосування чинного законодавства в контексті перевірки декларацій та розібрали конкретні кейси.