Учасники Міжпарламентської ради Україна-НАТО ознайомилися з діяльністю НАБУ

Про становлення Національного антикорупційного бюро України, формування його штату, перебіг розслідувань, а також про реформи, які дозволять Бюро працювати ефективніше, розповів директор НАБУ Артем Ситник учасникам засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО. Темою засідання, що відбулося 15 червня, була боротьба з корупцією в контексті реформ в Україні.

А. Ситник підкреслив, що Антикорупційне бюро є єдиним правоохоронним органом, створеним з нуля у незалежній Україні за абсолютно новими принципами відкритого конкурсного відбору та прозорості. Усього за 8 місяців з моменту підписання президентського Указу про створення НАБУ детективи Бюро розпочали перші розслідування.

«За півроку з моменту реєстрації перших проваджень у Єдиному реєстрі досудових розслідувань в результаті наших оперативних напрацювань 35-м особам повідомлено про підозру, щодо 19-ти  складено обвинувальні акти, 15 проваджень скеровано до суду. Всього наразі детективами НАБУ розслідується близько 150 активних проваджень», – повідомив директор Бюро.

Він також зазначив, що НАБУ вдалося швидко стати на ноги завдяки безпрецедентній підтримці з боку міжнародних партнерів.

А. Ситник наголосив на необхідності продовження реформ з метою більш ефективної боротьби з корупцією. Серед пріоритетів – надання НАБУ права на самостійне прослуховування, запровадження механізму угоди зі слідством, можливість арешту корупціонерів без альтернативи застави, обмеження доступу до судових рішень на етапі досудового розслідування корупційних злочинів, обмеження депутатської недоторканності та якнайшвидше створення Вищого антикорупційного суду.