Усі докази у «бурштиновій справі» є законними, переконливими й вичерпними

З повідомлень у ЗМІ стало відомо про відкриття Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою кримінального провадження на підставі заяви Максима Полякова за фактом ймовірної фальсифікації детективом Бюро доказів у так званій «бурштиновій справі».

Згідно з ЄРДР, подібні відомості дійсно були внесені нещодавно з ініціативи САП. Наголошуємо, що прокурори САП як процесуальні керівники супроводжували розслідування «бурштинової справи» на всіх етапах; разом із детективами проводили аналіз зібраної доказової бази перед відкриттям матеріалів провадження для ознайомлення стороні захисту, а отже несуть за неї рівноцінну відповідальність.

Можемо запевнити, що стенограма аудіозапису, у достовірності якої сумнівається нардеп, є абсолютно коректною. Її достовірність та повну відповідність аудіозапису, колеги із САП можуть легко підтвердити, призначивши додаткову експертизу.

При цьому не варто забувати, що згадана стенограма є лише одним із багатьох доказів у справі. З деякими із них громадськість мала можливість ознайомитися із відео за участі народних депутатів Борислава Розенблата і Максима Полякова, оприлюдненого НАБУ і САП влітку 2017 року. Зі свого боку детективи НАБУ впевнені у достатності та обґрунтованості доказової бази у так званій «бурштиновій справі». Упевнені, що їхні колеги із САП дотримуються тієї ж думки.

Заяви ж пана Полякова про нібито фальсифікацію доказів щодо нього, не відповідають дійсності та, ймовірно, є черговою спробою у будь-який спосіб уникнути відповідальності.

Нагадуємо, 19 червня 2017 року детективи НАБУ затримали низку осіб, причетних до вимагання та одержання неправомірної вигоди у сумі понад 300 тис. дол. США за сприяння іноземній компанії в здійсненні видобутку бурштину в Україні. За даними слідства, злочин вчинено за участі народних депутатів України. 11 липня 2017 року Верховна Рада України надала згоду на притягнення до відповідальності двох народних обранців. 15 лютого 2018 року за вказівкою САП підозрюваним та їхнім захисникам відкрито матеріали справи для ознайомлення.

Детальніше про «бурштинову справу» — https://bit.ly/2IwvDf3