В умовах децентралізації протидіяти корупції особливо важливо — Володимир Деулін

У зв’язку із впровадженням реформи місцевого самоврядування та збільшенням надходжень до місцевих бюджетів зростають і корупційні ризики у використанні цих коштів. Щоб не дати корупції знівелювати процес децентралізації, важливо вчасно їй запобігати. На цьому наголосив директор Одеського територіального управління Національного антикорупційного бюро України Володимир Деулін під час круглого столу «Корупція у самоврядуванні. Протидія, контроль і законні інструменти стримування», що відбувся 3 квітня 2018 року в Одесі.

«Як показала практика, масштаби корупції на місцевому рівні подекуди перевищують рівень зловживань у центральних органах влади», — зазначив директор ОдТУ.

Саме тому, за словами Володимира Деуліна, діяльність територіальних управлінь НАБУ спрямована на широке інформування громадян про завдання Національного бюро, перелік підслідних посадових осіб, а також про способи повідомлення про факти корупційних правопорушень.

Під час круглого столу, що відбувся за ініціативи Ради громадського контролю при НАБУ, також йшлося про те, як протистояти хабарництву в місцевому самоврядуванні, які інструменти має НАБУ для розкриття корупції на місцевому рівні, та як небайдужа громадськість може контролювати витрати місцевих бюджетів.

Учасниками заходу, що став першим серед низки запланованих в інших регіонах держави, були представники громадських організацій, експерти, журналісти, правники, працівники правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування.