Відсутність судових вироків — головний виклик для НАБУ — Юрій Кравченко

За два роки розслідувань Національного антикорупційного бюро України до суду скеровано 107 справ, а вироки винесені лише у 18 з них. Із 29 справ, що передані до суду у липні-грудні 2017 року, розгляд по суті розпочався лише у чотирьох. Цей результат не влаштовує ані НАБУ, ані суспільство, яке очікує на справедливе покарання за корупцією. На цьому наголосив директор Харківського територіального управління Національного бюро Юрій Кравченко 9 лютого, презентуючи громадськості та ЗМІ східних регіонів Звіт про діяльність НАБУ за ІІ півріччя 2017 року.

«Лише після створення Антикорупційного суду, який забезпечить справедливе покарання корупціонерів та повернення вкрадених у держави коштів, можна буде об’єктивно оцінити діяльність Національного бюро», — підкреслив Юрій Кравченко.

За його словами, за останні півроку співробітники Харківського ТУ опрацювали 480 документів, серед яких 216 звернень громадян та 92 повідомлення про кримінальні правопорушення. За результатами їх розгляду детективи НАБУ розпочали два кримінальні провадження — за фактами отримання неправомірної вигоди представниками судової гілки влади. До громадської приймальні ХТУ у другому півріччі 2017 року звернулося понад 100 громадян, із 19 громадянами керівник теруправління зустрівся особисто.

Нагадуємо, 8 лютого 2018 року НАБУ презентувало Звіт про діяльність за ІІ півріччя 2017 року. Від початку розслідувань детективи Бюро і прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) викрили понад 300 осіб, ймовірно причетних до скоєння корупційних злочинів. Стосовно 165 з них справи уже передані до суду.

Детальний звіт про діяльність Національного антикорупційного бюро України за ІІ півріччя 2017 року — за посиланням: https://nabu.gov.ua/report/zvit-druge-pivrichchya-2017-roku

Довідкова інформація про Харківське теруправління — https://nabu.gov.ua/tu/harkivske-terytorialne-upravlinnya