Внесення відомостей до ЄРДР не є обвинувальним вироком – НАБУ

Нещодавно, у ЗМІ було розповсюджено інформацію про те, що Національне антикорупційне Бюро «зареєструвало кримінальні справи» проти певних посадових осіб.

Нагадуємо, що відповідно до 214 статті Кримінального процесуального кодексу України «слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування».

Перевірка даних про скоєння корупційного правопорушення є обов’язком детективів Національного антикорупційного бюро України. Внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань дозволяє підтвердити вчинення кримінального правопорушення або спростувати обставини вчинення злочину. Якщо в ході досудового розслідування буде зібрано достатньо доказів, що підтверджують обставини кримінального правопорушення, складається і направляється до суду обвинувальний акт.

Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Враховуючи, що Національне антикорупційне бюро України створено для протидії кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами, не виключаємо, що досудові розслідування кримінальних проваджень будуть супроводжуватись піаром, недостовірними інформаційними повідомленнями та підміною понять.

Зі свого боку наголошуємо, що завдання НАБУ – перевірка фактів та розслідування корупційних правопорушень строго у відповідності з Кримінальним процесуальним кодексом та незалежно від прізвищ посадових осіб. Сподіваємось, що факти внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань не будуть використані окремими політичними силами для дискредитації своїх опонентів.