Заяви про затримання нібито співробітника НАБУ не відповідають дійсності

Інформація, оприлюднена прес-секретаркою Генерального прокурора України Ларисою Сарган 19 травня про затримання нібито «співробітника НАБУ» за підозрою у  вимаганні неправомірної вигоди, не відповідає дійсності.

Наголошуємо, що жодного зі співробітників Бюро не було затримано. Особа, прізвище якої згадувалося в ЗМІ у зв’язку з цими подіями, не працює в НАБУ з лютого 2017 року, що підтверджено офіційними документами відповідно до законодавства України. Жодних звернень до НАБУ з боку Генпрокуратури з метою перевірки особистості затриманого не надходило.

З огляду на суспільний резонанс  22 травня 2017 року НАБУ на сторінці Бюро у мережі “Фейсбук” опублікувало офіційні документи, що свідчать про те, що ймовірний затриманий не є співробітником Бюро: заяву та наказ про звільнення, бухгалтерські документи.

Бюро вимагає від Генеральної прокуратури оприлюднити офіційне спростування заяв прес-секретаря Генпрокурора Юрія Луценка.

Також закликаємо представників ЗМІ ретельно перевіряти інформацію про діяльність НАБУ та його співробітників перед публікацією, аби не ставати частиною дискредитаційних кампаній.