Розслідування «схемної корупції» та розбудова інституційних спроможностей — відповідь НАБУ на виклики війни

«Кожен із нас працює на своєму місці, наближуючи нашу перемогу», — на цьому наголосив директор Харківського теруправління Національного бюро Юрій Кравченко під час виступу на науково-практичній конференції в Харкові.

Директор ХТУ розповів учасникам заходу про результати діяльності НАБУ та САП. Зокрема, про викриття корупції практично в усіх ключових сферах життєдіяльності країни: паливно-енергетичному комплексі, безпеці та обороні, фінансовому секторі, місцевих бюджетах. Спікер також ознайомив присутніх із здобутками Національного бюро у розслідуваннях так званої «схемної корупції» на ПАТ «Укрнафта», АТ «Одеський припортовий завод», ПАТ АБ «Укргазбанк», ПАТ КБ «ПриватБанк» тощо.

У своєму виступі Юрій Кравченко наголосив, що розслідування НАБУ не мали, не мають і не матимуть жодного політичного компоненту. В підтвердження своїх слів навів приклад останньої гучної справи про отримання неправомірної вигоди розміром майже 2,7 млн доларів США Головою Верховного Суду.

Директор ХТУ також розповів учасникам конференції про кроки Національного бюро, спрямовані на підвищення ефективності інституції: повноцінне запровадження системи електронного кримінального провадження eCase Management System та збільшення кількості працівників, долучених до здійснення досудового розслідування та оперативної роботи.

«Подальший розвиток НАБУ потребує законодавчих змін. У першу чергу — посилення інституційної спроможності шляхом збільшення чисельності працівників та створення власної експертної установи», — підкреслив Юрій Кравченко.

Всеукраїнська науково-практична конференція «Слідча та детективна діяльність: виклики і перспективи» відбулася 25 травня 2023 року на базі Факультету слідчої та детективної діяльності Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.