Розслідування стосовно посадовиці ДФС скероване до суду

НАБУ і САП відправили на лаву підсудних начальницю відділу врегулювання заборгованостей та перенесення термінів сплати платежів департаменту погашення заборгованостей Державної фіскальної служби України. Посадовицю обвинувачують у зловживанні службовим становищем та службовому підробленні. 

Дії особи кваліфікували за ч. 5 ст. 27 ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 366 КК України.

За версією слідства, вона була співучасницею злочинів, вчинених ексголовою ДФС та ексдиректором департаменту ДФС. Встановлено, що у період з травня 2015 року по квітень 2016 року внаслідок ухвалення колишнім головою ДФС та за пособництва інших керівників ДФС, документально та економічно необґрунтованих рішень, до держбюджету не надійшло рентної плати на загальну суму понад 2 млрд грн, чим заподіяно тяжкі наслідки. (Рішення стосувалися розтермінування сум платежів з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин для підконтрольних народному депутатові України підприємств). 

У грудні 2022 року особі повідомили про підозру, у лютому 2023 року НАБУ і САП завершили розслідування.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.