Справа судді з Одеси та адвоката: скеровано до суду

29 листопада 2023 року НАБУ і САП скерували до суду справу судді Приморського районного суду м. Одеси та адвоката. Їх обвинувачують у замаху на надання неправомірної вигоди судді за ухвалення позитивного рішення у справі щодо адміністративного правопорушення, а також у заволодінні частиною неправомірної вигоди шляхом обману.

Нагадаємо, у червні цього року НАБУ і САП повідомили про підозру адвокату з Одеси, якого викрили на одержанні 2 тис. дол. США від військовослужбовця. Саме у стільки він оцінив «допомогу» з ухвалою позитивного рішення у справі щодо адміністративного правопорушення суддею Приморського районного суду м. Одеси. Для цього звернувся до знайомого судді цього ж суду, аби той домовився з колегою про вирішення питання за гроші. 

4 серпня про підозру повідомили й самому судді.

У вересні 2023 року слідство завершили

Кваліфікація: ч. 3 ст. 15, ч. 3 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК України.

Розслідування цих фактів НАБУ і САП за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції розпочали за заявою громадянина, якого підозрювані підбурювали до надання неправомірної вигоди.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.