Вимагання коштів у підприємця: справу заступників голови ОВА скеровано до суду

НАБУ і САП скерували до суду справу за обвинуваченням двох заступників голови Тернопільської обласної військової адміністрації у вимаганні неправомірної вигоди від підприємця.

Як встановило слідство, посадовці вимагали у місцевого бізнесмена неправомірну вигоду у сумі понад 2 млн грн. Ці кошти обвинувачені просили за погашення заборгованості по виконаних роботах з будівництва інфраструктурних об’єктів за 2022 рік та обіцяли погасити борг комунального підприємства Тернопільської обласної ради перед його ТОВ за такі ж роботи у 2023 році.

У червні 2023 року їм повідомили про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України. Тоді ж про підозру повідомили голові Тернопільської обласної ради, який вимагав і одержав неправомірну вигоду від того ж підприємця.

18 січня 2024 року розслідування стосовно заступників голови ОВА завершили.

10 січня 2024 року слідство стосовно колишнього голови Тернопільської облради виділили в окреме кримінальне провадження, а 11 січня 2024 року – завершили. У лютому справу скерували до суду.

НАБУ і САП розпочали слідство за заявою громадянина, у якого підозрювані вимагали кошти.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.