Заволодіння депутатом облради 100 тис. грн грошової допомоги на лікування: слідство завершено

НАБУ і САП завершили розслідування за підозрою депутата Полтавської обласної ради та його близької родички у заволодінні коштами на суму 100 тис. грн, які передбачались для виплати громадянам грошової допомоги на лікування.

Як встановило слідство, у грудні 2022 року депутат Полтавської облради, усвідомлюючи наявність грошових коштів у сумі 200 тис. грн, виділених з обласного бюджету для надання матеріальної допомоги громадянам, та необхідність їх термінового використання у зв’язку із закінченням року, вирішив заволодіти частиною цих коштів. Слід зазначити, що така допомога мала виплачуватися лише особам, які мали проблеми зі здоров’ям або перебували у скрутному становищі.

Для реалізації злочинного плану посадовець залучив співробітницю Полтавської обласної ради, яка надала йому «поради» щодо потенційних отримувачів такої допомоги з поміж наближених до нього осіб, а також допомогла з оформленням необхідних документів. У результаті допомогу у розмірі 100 тис. грн отримала родичка депутата, надавши виписку із медичної карти з недостовірними відомостями. 

Через деякий час після надходження коштів у розмірі 100 тис. грн на рахунок родички депутата на них було накладено арешт. 

12 вересня 2023 року осіб викрили. Згодом їм повідомили про підозру:

  • депутат Полтавської обласної ради – ч. 4 ст. 191 КК України;
  • консультант відділу з питань забезпечення діяльності керівництва виконавчого апарату Полтавської обласної ради – ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України;
  • близька родичка депутата Полтавської обласної ради – ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 191 КК України.

Матеріали досудового розслідування стосовно посадовиці апарату Полтавської обласної ради виділили в окреме провадження.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.