Детективи НАБУ у Японії перейняли міжнародний досвід викриття злочинності

24.06.2019 09:19

Протидія злочинам у сфері торгівлі людьми та незаконного ввезення мігрантів — таким був фокус 172-го Міжнародного тренінгу з питань боротьби зі злочинністю, що відбувся з 12 травня до 21 червня 2019 року в Токіо, Японія. Навчальний захід передбачав проведення низки лекцій, дискусійних сесій, візитів до судових та правоохоронних органів. Участь у тренінгу взяли правоохоронці з 25 країн світу, в тому числі старший детектив Національного антикорупційного бюро України (далі — НАБУ).

Одним із основних елементів навчання став обмін практичним досвідом. Старший детектив презентував результати НАБУ у протидії корупції в міграційній сфері. Серед іншого, він розповів про розслідування факту отримання співробітником Служби безпеки України хабара у розмірі майже 50 тис. дол. США, а також кримінальних проваджень за фактами протиправних дій працівників Державної міграційної служби України.

Іноземні колеги позитивно оцінили рівень роботи українських детективів, зокрема в частині збору цифрових доказів і проведенні негласних заходів. Під час обговорення висловлено думку, що корупція, поряд з впливом міжнародних злочинних угруповань, є одним із найбільш небезпечних чинників, які впливають на вчинення злочинів у цій сфері.

У рамках програми представники японської сторони ознайомили учасників із системою органів прокуратури, судових органів та поліції Японії, а також організували ознайомчі візити до Окружного суду в м. Йокогама, прокуратури в м. Кіото, штабу берегової охорони в м. Хіросіма.

Ініціаторами проведення тренінгу виступили Інститут ООН із попередження злочинності та поводження з правопорушниками (UNAFEI) та Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA).

Нагадаємо, що восени 2018 року працівники Бюро взяли участь у програмі «Кримінальне правосуддя проти корупції» в Японії.