Досвід НАБУ та НАЗК з протидії корупції перейматимуть узбецькі колеги

13.04.2021 16:21

Узбецькі антикорупціонери високо оцінюють позитивний досвід України та зацікавлені в співпраці й обміні знаннями, зокрема щодо захисту викривачів, порядку розгляду повідомлень про корупцію, моніторингу реалізації антикорупційної стратегії. Під час онлайн зустрічі 13 квітня 2021 року керівники Агентства з протидії корупції Республіки Узбекистан, Національного антикорупційного бюро України та Національного агентства з питань запобігання корупції обговорили напрямки майбутньої співпраці і домовилися про підписання тристороннього меморандуму.

«Національне бюро стало першим антикорупційним органом, створеним після Революції Гідності. Його робота базується на принципах законності, прозорості та підзвітності, а штат формується лише через відкриті конкурси. За 6 років ми вже маємо позитивні результати: покарання корупціонерів із реальним позбавленням волі та повернення коштів до бюджету. Так, економічний ефект у 2020 році склав майже 2 мільярди гривень», — заначив Директор НАБУ Артем Ситник.

Керівник НАЗК Олександр Новіков розповів про систему перевірки декларацій державних службовців, модернізацію реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, запровадження в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління державного органу, уповноваженого підрозділу (особи) з питань запобігання та виявлення корупції.

Діяльність Агентства з протидії корупції Республіки Узбекистан презентував його Директор Акмал Бурханов. Він підкреслив, що боротьба з корупцією належить до головних завдань державної політики Республіки Узбекистан. Одним із етапів її реалізації стало створення у червні 2020 року Національної Ради з протидії корупції, робочим органом якого і є Агентство з протидії корупції. Функції органу схожі з функціями українського НАЗК. До того ж агентство планує впровадити систему внутрішнього антикорупційного контролю (Compliance Control) в державних органах і в деяких секторах бізнесу.

«Агентство продовжує розробку електронної платформи «E-Anticor.uz», що дозволить проводити моніторинг і оцінку ефективності діяльності органів державної влади та управління в сфері протидії корупції, а також спеціального мобільного програмного забезпечення, що дозволятиме інформувати Агентство про факти корупції», — поділився планами Акмал Бурханов.