Фахівці НАБУ у Японії обмінялися досвідом із представниками 27 іноземних юрисдикцій

22.11.2018 15:37
Розслідуванню корупційних злочинів за допомогою розвідувальних операцій та операцій під прикриттям, застосуванню превентивних заходів у сфері боротьби із корупцією, організації навчальних програм для підвищення обізнаності громадськості щодо негативних наслідків корупції та протидії їй — цьому та багато іншому навчилися двоє працівників НАБУ, які впродовж 8 жовтня – 16 листопада 2018 року взяли участь у програмі «Кримінальне правосуддя проти корупції» у Японії.
 
Упродовж навчання іноземні експерти з різних країн світу ділилися практичним досвідом у сфері боротьби з корупцією. Зокрема, йшлося про організацію роботи Євроюсту у напрямку протидії корупції та створення спільних слідчих груп. Представники японської сторони ознайомили учасників програми з системою органів прокуратури, судових органів та поліції Японії, висвітлили особливості діяльності японської фінансової розвідки та розслідування випадків корупції. Представники Незалежної антикорупційної комісії Гонконгу (ICAC) презентували ефективні приклади застосування превентивних заходів у сфері боротьби із корупцією.
 
Для кращого засвоєння отриманих знань учасники програми ділилися на три робочі групи: з питань досудового розслідування корупційних злочинів, міжнародного правового співробітництва під час розслідування корупційних злочинів та проведення навчальних заходів з питань протидії і боротьби з корупцією. У підсумку робочі групи підготували письмові доповіді та презентації, які увійдуть до збірки матеріалів, що наразі готується до видання.
 
У рамках програми фахівці Національного бюро виступили з доповідями та презентаціями щодо особливостей досудового розслідування підслідних НАБУ корупційних злочинів та з питань міжнародного співробітництва у розслідуванні кримінальних корупційних правопорушень, а також щодо загальної системи антикорупційних органів та кримінальної юстиції в Україні.
 
Випускники програми обмінялися контактами та створили антикорупційну міжнародну мережу з числа представників антикорупційних органів 27 закордонних юрисдикцій.
 
Довідково
Навчальна програма «Кримінальне правосуддя проти корупції» фінансується урядом Японії у рамках спільного проекту Інституту Азії та Дальнього Сходу Організації об’єднаних націй із попередження злочинності та поводження з правопорушниками (UNAFEI) та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA).