Одержання 50 тис. дол. США хабара слідчими Нацполіції: розслідування закінчено

03.05.2019 13:07

Розслідування за фактом одержання трьома співробітниками Головного управління Національної поліції у м. Києві неправомірної вигоди у розмірі 50 тис. дол. США закінчено. Обвинувальний акт стосовно цих осіб 3 травня 2019 року скеровано до Шевченківського районного суду м. Києва.

Йдеться про двох слідчих слідчого відділу Подільського управління поліції у ГУНП у м. Києві та оперуповноваженого Управління протидії наркозлочинності  ГУНП  у  м. Києві (далі – оперуповноважений). Дії всіх осіб кваліфіковано за ч.4. ст.368 Кримінального кодексу України.

Детективи НАБУ з’ясували, що з кінця вересня 2018 року слідчі Нацполіції разом з оперуповноваженим вимагали від громадянина, який мав статус підозрюваного у розслідуваному ними кримінальному провадженні за фактом збуту прекурсорів*, неправомірну вигоду в розмірі 50 тис. дол. США. Інакше вони погрожували вчинити дії, пов’язані із обмеженням прав, свобод та законних інтересів підозрюваного.

У жовтні 2018 року слідчих Нацполіції та оперуповноваженого затримали за вимагання, що завдало майнової шкоди в особливо великих розмірах. Про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.189 Кримінального кодексу України, правоохоронцям повідомили співробітники СБУ та Військової прокуратури, які на той час розслідували справу. У листопаді 2018 року підслідність у ній визначили за детективами Національного бюро.

В свою чергу детективи НАБУ встановили, що підозрювані правоохоронці одержали неправомірну вигоду, що є більш тяжким злочином. Відтак, на підставі зібраних доказів 15-16 березня 2019 року їм повідомили про зміну раніше повідомленої підозри — про вчинення злочину, кваліфікованого за ч.4 ст.368 КК України («Одержання неправомірної вигоди»).

16 березня 2019 року розслідування стосовно співробітників ГУНП у м. Києві детективи завершили — стороні захисту відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення.

*прекурсори — речовини, які використовуються для виробництва, виготовлення  наркотичних засобів, психотропних речовин, включені до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Застереження. Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.