Представниця НАБУ перейняла досвід Японії у розслідуванні транскордонних злочинів

19.11.2019 16:08

Сучасний стан протидії корупції у світі, контрзаходи щодо її причин, створення ефективної системи кримінального правосуддя та міжнародного співробітництва — такі питання вивчали учасники міжнародної програми Criminal Justice Response to Corruption, що днями завершилася в Токіо, Японія. Серед випускників — юрисконсульт міжнародно-правового відділу Юридичного управління Національного антикорупційного бюро України Олеся Маренич.

Учасники програми брали участь у обговореннях із представниками органів юстиції та провідних бізнес-компаній, відвідували судові і правоохоронні органи. На прикладі успішних кейсів Японії вивчали особливості збору електронних доказів та транзакцій криптовалют. Представниця Бюро презентувала досвід України з розслідування корупційних справ стосовно топ-посадовців та взаємодію у цьому процесі з міжнародними інституціями.

Навчальний курс тривав з 6 жовтня до 16 листопада 2019 року на базі Інституті Азії та Дальнього Сходу із попередження злочинності та поводження з правопорушниками (The United Nations Asia and Far East Institute for the Prevention of Crime and the Treatment of Offenders). Програма реалізована за підтримки Японського агентства міжнародного співробітництва (Japan International Cooperation Agency) коштом уряду Японії.

Нагадуємо, що співпраця НАБУ із японськими інституціями розпочалася у 2018 році. Відтоді працівники Національного бюро здійснили три навчальних поїздки.