Пропозиція хабара посадовцю НАБУ: матеріали справи відкрито

18.05.2018 14:05

17 травня 2018 року особі, викритій на пропозиції неправомірної вигоди посадовцю НАБУ в розмірі 800 тис. дол. США, повідомлено про завершення досудового розслідування та відкриття матеріалів кримінального провадження. Після ознайомлення з ними обвинувальний акт стосовно викритої особи скерують до суду.

Як встановило слідство, згадана особа в листопаді 2017 року запропонувала через посередника посадовцю Національного бюро (керівнику Головного підрозділу детективів) неправомірну вигоду в розмірі 800 тис. дол. США за зміну правової кваліфікації у кримінальному провадженні, досудове розслідування у якому здійснюють детективи Національного бюро. Зокрема, йшлося про зміну ст. 364 Кримінального кодексу України («Зловживання службовим становищем») на ст. 358 КК України («Підробка документів»), наслідком чого мала б стати зміна підслідності у кримінальному провадженні та його скерування до іншого органу досудового розслідування.

24 листопада того ж року особі, викритій на пропозиції неправомірної вигоди, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 369 КК України («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі»). В подальшому підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із альтернативою застави в розмірі 20 млн грн, яка була внесена ним на рахунки судової адміністрації.

Досудове розслідування за наведеними фактами слідчі Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ у взаємодії з детективами НАБУ здійснюють із листопада 2017 року.

Застереження: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.