Щодо заяви Вищої ради правосуддя про порядок затримання та арешту суддів

25.01.2017 20:00

Публічне звернення Вищої ради правосуддя (далі — ВРП) до слідчих суддів, в якому вона запропонувала свою інтерпретацію Конституції України в частині гарантій суддівської недоторканості, не має юридичної сили. Наголошуємо, що при викритті суддів Національне антикорупційне бюро й надалі керуватиметься Конституцією України, яка є нормативним актом вищої юридичної сили, а також Законом України «Про судоустрій і статус суддів».17 січня 2017 року ВРП, посилаючись на статтю 482 Кримінального процесуального кодексу України, заявила про те, що застосування запобіжного заходу до  судді, спійманого на гарячому, без згоди ВРП буцімто є незаконним.

Водночас, відповідно до Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» та нової редакції Закону «Про судоустрій і статус суддів», які набули чинності 30 вересня 2016 року, затримання та арешт судді у випадках, якщо його здійснено під час або відразу ж після вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, може відбуватися без згоди ВРП.

Перше затримання за новими правилами детективи НАБУ здійснили 7 жовтня. Тоді на місці злочину детективи Бюро  затримали суддю Жовтневого районного суду міста Дніпро.

Фото: ncru.gov.ua