Антикорупціонери потребують гарантій безпеки – Лісабонська декларація 2017

Для зміцнення незалежного та ефективного функціонування антикорупційних правоохоронних органів та відомств необхідно забезпечувати повноцінний захист посадових осіб, які працюють у сфері боротьби з корупцією, від зовнішнього тиску та втручання. Про це йдеться в Декларації, що була укладена за результатами напрацювань робочих груп та пленарних сесій 17-ї Щорічної професійної конференції EPAC/EACN (17th EPAC/EACN Annual Professional Conference and General Assembly) у Лісабоні (Португалія).

Окремо у Лісабонській декларації наголошується, що кожен орган протидії корупції повинен мати власну систему внутрішнього контролю та управління ризиками. У документі закріплено намір держав-учасниць конференції розповсюдити інструкції з управління ризиками серед антикорупційних правоохоронних органів та відомств, а також заохотити міжнародний обмін відповідним досвідом.

Документ підписали інспектор Генеральної інспекції внутрішніх справ Португалії (IGAI) Маргаріта Бласко від імені країни, яка цього року приймала цей форум,  та президент форумів «Європейські партнери проти корупції» та «Європейська мережа контактів з корупцією» (EPAC/EACN) Андреас Візельтхалер.