Держави-учасниці ООН об’єднують зусилля у боротьбі проти корупції

Працівники Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) взяли участь у дев’ятій сесії Групи з моніторингу реалізації Конвенції Організації Об’єднаних Націй (ООН) проти корупції. Захід відбувся 12-14 листопада у м. Відні та зібрав представників із понад 180 країн світу.Учасники сесії розглянули успішні види практик реалізації положень Конвенції, труднощі, з якими стикаються країни, а також озвучили потреби у технічній допомозі. Інформацію було зібрано на основі моніторингу 41 країни з реалізації глав III (Криміналізація та правоохоронна діяльність) та IV (Міжнародне співробітництво) Конвенції в рамках першого циклу оцінки.

За результатами жеребкування Україна і Чеська Республіка цьогоріч здійснюватимуть моніторинг у Хорватії. Його мета передусім полягає в наданні країні допомоги в реалізації положень Конвенції, як зокрема обмін інформацією, видами практик і досвідом, міжнародне співробітництво під час розслідування корупційних злочинів.

Додамо, що Україна підписала Конвенцію ООН проти корупції у жовтні 2003 року. Після набрання чинності законом про її ратифікацію у 2010 році, Конвенція стала невід’ємною частиною внутрішнього законодавства.