Детективи і аналітики НАБУ підвищили обізнаність у криптовалютах

Розкриття корупційних схем із використанням криптовалют потребує спеціальних навичок від правоохоронців. Для відстеження транзакцій біткоїнів потрібно більше часу й особливих знань про фінансові системи. Детективи та аналітики НАБУ здобували їх упродовж 1-2 квітня 2019 року на тренінгу разом із фахівцями Міжнародного центру з повернення активів (International Centre for Asset Recovery (ICAR) «Криптовалюта і відмивання коштів».

«НАБУ зможе виявляти біткоїни посадовців, навіть ті, які вони не вказали у своїх електронних деклараціях. Криптовалюта злочинцями використовується у всьому світі для приховування джерела коштів, адже існує міф, що нібито такі кошти неможливо відстежити. Насправді, можливо, просто це потребує особливих знань про фінансові системи», - зазначив перший заступник Директора НАБУ Гізо Углава.

Під час тренінгу учасники дослідили особливості технології блокчейн, генерації біткоїн-адрес і способи управління транзакціями.
«Цифрові валюти, включаючи біткоїни, можуть допомогти злочинцям приховати джерело своїх доходів і переміщати кошти закордон. Слідчим, прокурорам та іншим особам стає все більш важливо зрозуміти, що таке біткоїни, щоб ефективно розслідувати їх використання в злочинних цілях, а також домогтися повернення одержаних злочинним шляхом коштів», - зазначив Федеріко Паезано, старший спеціаліст з фінансових розслідувань Базельського інституту управління (Basel Institute on Governance).

Довідково
Міжнародний центр з повернення активів (ICAR) займається зміцненням і підтримкою потенціалу країн, що розвиваються і країн з перехідною економікою щодо повернення викрадених державних активів.
Також ІСАR надає практичну підтримку партнерським організаціям по всьому світу у вирішенні складних схем фінансових злочинів.