Детективи НАБУ консолідуватимуть зусилля із польськими колегами у подоланні транскордонної злочинності

Детективи Національного антикорупційного бюро України НАБУ понад 400 разів зверталися до іноземних юрисдикцій по міжнародну правову допомогу. Отримані відповіді дозволили встановити кінцевих бенефеціарів причетних до української корупції компаній та відслідкувати рух коштів за кордоном. Підтримка від закордонних колег допомагає НАБУ знешкоджувати корупційні схеми. На цьому наголосив директор Львівського територіального управління Бюро Тарас Лопушанський під час навчального семінару для співробітників НАБУ, що відбувся 24-27 вересня 2018 року у Республіці Польща за підтримки Антикорупційної мережі ОЕСD.

«У розслідуваннях НАБУ досить часто ключові докази знаходяться за кордоном. Важливість інституту міжнародної правової допомоги складно переоцінити. Разом із тим процес такої взаємодії є тривалим. Саме тому ми шукаємо і знаходимо інші шляхи співпраці з іноземними правоохоронними органами, особливо тих держав, які є нашими найближчими сусідами», — підкреслив Тарас Лопушанський.

Детективи НАБУ відзначили користь подібних навчальних заходів, оскільки вони дають змогу колегам із різних держав не тільки поділитися досвідом, а й консолідувати зусилля у подоланні транскордонної злочинності та обговорити можливості спільної реалізації антикорупційних операцій.

Разом із детективами НАБУ у заході взяли участь представники Міністерства закордонних справ Польщі, Міністерства фінансів Польщі, митної та прикордонної служб Польщі, а також таких міжнародних організацій, як ІНТЕРПОЛ (ICPO, International Criminal Police Organization), Центр правоохоронних органів Південно-Східної Європи (SELEC, The Southeast European Law Enforcement Center), Організація економічного співробітництва та розвитку (OECD, Organisation for Economic Co-operation and Development).

Також 26-27 вересня представники Національного бюро мали робочі зустрічі з працівниками Люблінського та Ряшівського територіальних управлінь Центрального антикорупційного бюро Польщі, регіонального офісу Митної служби Польщі, Управління Поліції Польщі.

Довідково

22 вересня 2017 року Національне антикорупційне бюро України та Центральне антикорупційне бюро Польщі підписали Угоду щодо здійснення заходів із запобігання та протидії корупційним ризикам під час реалізації Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги від 9 вересня 2015 року.

Для виконання вказаної угоди та налагодження взаємодії з органами, відповідальними за реалізацію Договору між Урядом України та Урядом Республіки Польща, Львівським територіальним управлінням НАБУ скеровано низку запитів, зокрема до Державного агентства автомобільних доріг України, Міністерства фінансів України, територіальних органів Рахункової палати України, Державної аудиторської служби України.

Львівське територіальне управління співпрацює з Центральним антикорупційним бюро Польщі, зокрема із Делегатурою Центрального антикорупційного бюро Польщі у м.Ряшів. Співпраця полягає в обміні інформацією.